آزمون هوش ریون -2 و نرمال سازی آن در ایران 

در حال حاضر مرکز توانبخشی وصال با همکاری دانشگاه خوارزمی ، موسسه آموزش عالی علوم شناختی و ستاد علوم و فناوری های شناختی با نظارت پرفسور علیرضا مرادی در حال جمع آوری داده های نرمال در قالب طرح تهیه پروفایل شناختی می باشد . در این طرح عملاً با توجه به اینکه سوال های آزمون هوش ریون – 2 (Reven’s 2) به صورت تصویری بوده تغییری در سوال ها ایجاد نمی شود. و تنها نقاط برش بومی  ( Cut-off point ) برای ایرانیان مشخص می شود. این طرح در مرحله اول برای کودکان ( 6 الی 16 ساله ) اجرا می شود. پس از آن برای بزرگسالان و افراد مسن جمع آوری خواهد شد.

هم اکنون در مرکز توانبخشی وصال امکان دریافت گزارش بین المللی آزمون ریون -2 وجود دارد. این گزارش از سایت پیرسون آمریکا دریافت می شود. بزودی امکان دریافت گزارش ویژه برای ایران فراهم خواهد شد.

آزمون هوش ریون 2 و مزیت آن نسبت به سایر آزمون های هوش

– راحتی برگزاری آزمون هوش ریون -2 این آزمون به راحتی بر روی رایانه و یا به صورت کاغذی قابل انجام است ( ما در ایران صرفا نسخه رایانه ای آن را آماده کرده ایم )

–  امکان انجام این آزمون به صورت گروهی ( بر روی هر تعداد رایانه که مد نظر باشد قابل اجرا می باشد )

–  ارائه گزارش سریع از نتیجه آزمون ( از طریق پنل آن لاین بلافاصله پاسخ آزمون را می توانید مشاهده نمایید )

–  نبود پاسخ سئوال های آزمون ریون -2 در اینترنت و حفاظت آن توسط قانون کپی رایت بین الملی و ایرانی.

– بروز رسانی پایگاه داده ای بر خط نتایج آزمون ریون -2

– امکان انجام این آزمون در مدارس ، ادارات و مکان هایی که نیاز به برآورد و جمع بندی کلی عملکرد شناختی افراد دارند و بلافاصله نیاز به جواب آن دارند .

آزمون ریون | REVEN چیست؟ (بیشتر بدانید)